• DRODZY RODZICE

• Informujemy, że zgodnie ze zmianami zawartymi w  ustawie o finansowaniu zadań oświatowych (art. 52 ust. 15. Dz. U. z 2017r. poz. 2203 z zm.) opłaty za wyżywienie i pobyt dziecka w przedszkolu po wejściu nowej ustawy są  świadczeniami pieniężnymi wynikającymi ze stosunków publicznoprawnych. Zmiana charakteru opłat oznacza, że nie ma już podpisywania umów z rodzicami. Ustalenie wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego następuje w drodze uchwały Rady Gminy.

Natomiast wysokość opłaty za żywienie ustala dyrektor przedszkola  w porozumieniu z organem prowadzącym.

Na mocy ww. przepisów rodzic/prawny opiekun jest zobowiązany do wnoszenia opłat w wyznaczonym terminie  i na wskazany rachunek bankowy za:

1/ korzystanie przez dziecko z nauczania, wychowania i opieki ponad 5 godzin dziennie czasu pobytu dziecka 1,00 zł za każdą godzinę korzystania przez dziecko, które do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończy 6 lat;

2/ wyżywienie dziecka, kalkulowane w każdym przedszkolu oddzielnie w wysokości kosztów ponoszonych na zakup artykułów żywnościowych przeznaczonych do przygotowywania posiłków.

Kierownik gospodarczy przedszkola, w drodze czynności materialno-technicznych, dokonuje stosownego obliczenia miesięcznej należności wynikającej z liczby godzin,  w których dziecko korzystało w danym miesiącu z wychowania przedszkolnego oraz liczby spożytych posiłków i przedstawia rodzicowi/opiekunowi prawnemu stosowną informację.

UWAGA! Każde nieuiszczenie należnej opłaty w terminie, skutkuje wszczęciem procedury dochodzenia należności budżetowych z tytułu nieuiszczenia należnych opłat na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji co wiąże się z naliczeniem ustawowych odsetek.

W związku z powyższym bardzo proszę o terminowe uiszczanie należności oraz regulowanie ewentualnych zaległości.

Proszę o potwierdzenie zapoznania się z powyższą informacją podpisem na liście w grupie dziecka.

z poważaniem Urszula Boroń Dyrektor Przedszkola Gminnego w Lipce

• Przedszkole Gminne Lipka